Mgr. Lukáš Gabriel

Lukáš Gabriel byl zvolen členem představenstva v roce 2015 a znovu v roce 2017. 

Datum narození: 16. 6. 1982
Střední škola: Gymnázium Josefa Jungmanna Litoměřice
Vysoká škola: Masarykova univerzita Brno, Fakulta Sportovních studií, obor Učitelství pro střední školy angličtina-tělocvik

 

Narodil jsem se a vyrůstal v Litoměřicích a žiji spokojeně se svou milovanou ženou Barunkou a čtyřmi syny ve Zdibech. Zahradní architektuře se v rodinné firmě Gabriel věnujeme již od roku 1991. Ve stejném roce moji rodiče založili okrasnou školku ve Vinarech, o rok později sdružení Zahradní architektura Gabriel. V roce 2000 vznikla společnost Gabriel s.r.o. se sídlem v Českých Kopistech, která pokračuje v zahradnické tradici. Jsem příslušníkem druhé generace Gabrielů v zahradnickém oboru, ale sedlák (a hostinský v jedné osobě) byl již můj praprapraděd. Ten v polovině 19. století ve své hospodě ve Vinarech v kartách vyhrál pozemky nad hrabětem Kinským. Na těchto pozemcích hospodaříme dodnes.

Nejdřív jsem se v roce 2007 do firmy zapojil z donucení rodiny, ale nakonec odříkaného chleba největší krajíc. Firma teď funguje jako mnoho let předtím. Jedeme vysokou rychlostí v poměrně moderním voze s plnou nádrží a před námi je hustá mlha (s dovolením cituji krásný bonmot Boba Dvořáka).

 

Moje filozofie

V zahradní architektuře: dělat řemeslo tak, aby co nejlépe naplňovalo představy zákazníků a uživatelů a přinášelo radost. Dělat to jednoduše v nejlepším možném smyslu toho slova, jako protiváhu ke složitosti současného světa.

V životě: měnit to co mohu, netrápit se tím, co změnit nemohu. Na strach odvahu!


Co mě těší a baví

Baví mě zákazníci, kteří mají vizi a nechají si poradit se způsobem jejího naplnění.

Baví mě zákazníci, kteří mají obtížné zadání, vysoké nároky a dokážou ocenit práci rukama.

Baví mě vymýšlet technická řešení, která nám práci ulehčí.

Baví mě, když si lidé pomůžou, i když nemusí.

Baví mě sebevědomí, nezmanipulovaní Češi, kteří zodpovědně rozhodují o budoucnosti své a svých dětí. Naštěstí jsou!


Co mě trápí

Trápí mě malost některých lidí.


Koníčky

Rodina, voda v různých podobách, kolo, knihy, řízení všeho, co má kola nebo pásy…


Členství v SZÚZ

Naše firma je v SZÚZ od jeho vzniku, můj otec SZÚZ v roce 2001 spoluzakládal. Mně osobně členství přineslo rozhled, kontakty, zážitky. V představenstvu se považuji za „brzdiče“. Je skvělé mít smělé plány, a ještě skvělejší umět z nich vybrat ty nosné. Těm věnovat energii a dokázat ostatní odložit.