Profesionální pařezové frézy z Dánska

Společnost  AGROCAR s.r.o. je od r. 2011 výhradním dovozcem a přímým zástupcem renomovaného dánského výrobce pařezových fréz.  Společnost FSI power-tech ApS je velmi mladá, dynamicky expandující výrobní a montážní firma. Díky svému know-how a víceletým zkušenostem, které má s nasazením profesionálních dřevozpracujících strojů v komunální sféře, zaujímá na světovém trhu přední pozici právě ve výrobě pařezových fréz.

Společnost FSI power-tech ApS se velmi úspěšně specializuje na vývoj a výrobu těchto pařezových fréz:

Ručně vedené pařezové frézy s benzínovými motory
Pařezové frézy s vlastním pohonem vybavené benzínovými nebo dieselovými motory
Pařezové frézy v agregaci na traktor / nosič nářadí, poháněné kloubovou hřídelí (PTO)
Hydraulicky ovládané závěsné pařezové frézy pro připojení na ramena bagrů nebo čelních nakladačů
Speciální provedení pařezových fréz dle individuálních požadavků

P1020315 P1000542
FSI power-tech ApS, Erhvervsparken 2, 7160 Törring, Dánsko, www.fsi.dk


Filozofií společnosti FSI power-tech ApS je produkce robustních, odolných a stabilních strojů, které mohou pracovat v profesionálním nasazení po mnoho let. Jsou konstruovány pro těžkou práci, všechny komponenty jsou vybírány a instalovány tak, aby splnily náročná kritéria. FSI power-tech ApS používá na svých pařezových frézách patentované řezné nože s wolframo-karbidovými hroty. Tyto řezné nože zajišťují maximální životnost při frézování spolu s možností 3násobného otočení a polohy daného držáku nože na frézovacím kotouči. Řezné nože jsou tak umístěny na řezném kotouči v různých pozicích.

 

Samojízdné pařezové frézy

Samojízdné pařezové frézy B30-470, D30-470 s vlastním pohonem jsou poháněné buďto 2válcovým benzínovým vzduchem chlazeným motorem Kohler nebo 3válcovým vodou chlazeným dieselovým motorem Kubota o výkonu 30 koní.
Mechanický pohon řezného kotouče je umožněn prostřednictvím klínových řemenů. Rychlý a bezpečný start/stop systém má elektromagnetickou spojku. Frézy se vznětovými motory jsou vybaveny elektrohydraulickou vysoce výkonnou spojkou Ogura.
Řezný kotouč je připevněn na konci ramene, společně se spalovacím motorem jsou umístěny na otočném karuselu. Tím se dosahuje maximálního horizontálního pracovního rozsahu.
Komfort při obsluze poskytuje ergonomický ovládací panel. Při transportu na pracovní místo je obsluha za pařezovou frézou.  U vlastního frézování se ovládací panel vysune na stranu stroje, kde obsluha stojí v příjemné a pohodlné pozici a má dobrý přehled o průběhu práce.
Bezpečnost při práci zajišťuje automatická bezpečností brzda, která zastaví řezný kotouč při vypnutí motoru nebo aktivaci nouzového zastavení.

Díky tomu, že fréza je velmi kompaktní (délka 260cm, šířka 80 cm)), se s ní výborně manévruje i v těžce přístupných místech. Frézovací rozsah je až 1,35 m. Tak jako  u všech pařezových frézy FSI je řezný kotouč je osazen patentovanými řeznými noži s wolframo-karbidovými hroty. Tyto řezné nože zajišťují maximální životnost při frézování spolu s možností 3násobného otočení a dané pozice na frézovacím řezném kotouči.  Pro větší stabilitu je možno dovybavit frézu dvoumontáži kol.

 

Pařezová fréza fsi D67-720

Nejvýkonnější a zároveň nejkomfortnější pařezovou frézou z produkce FSI je samojízdná dálkově řízená pařezová fréza FSI D67-720 s pohonem 4x4. Tato fréza s vlastním pohonem je poháněná turbo dieselovým motorem Lombardini o výkonu 67 koní. Je určena pro těžký provoz v profesionálním nasazení.
Maximální výkon je docílen díky přenosu výkonu turbo-dieselového motoru přes TwinDisc spojku, úhlovou převodovku a šest postranních klínových řemenů na řezný kotouč (na každé straně ramene jsou tři vysoce výkonností řemeny). Takto je využit maximální potenciál výkonu motoru na řezný kotouč frézy.
Fsi D67-720 disponuje pohonem všech kol (4x4) prostřednictvím čtyř kolových hydromotorů. Pohon 4x4 spolu s dvoumontáží předních kol zajišťuje dobrou stabilitu stroje v jakémkoliv terénu při transportu frézy.
Pařezová fréza fsi D67-720 je vybavena rádiem řízeným dálkovým ovládáním NBB o rozsahu 433 MHz. Tímto je zajištěna maximální bezpečnost obsluhy včetně možnosti volby pozice obsluhy při průběhu frézování. Všechny ovládací funkce pařezové frézy jsou tak přehledně a ergonomicky umístěny na přenosném vysílači.
Fsi D67-720 je vybavena nouzovým bezpečnostním tlačítkem spojeným s bezpečnostní brzdou, která zastaví řezný kotouč během několika sekund.
Největší řezný kotouč z nabídky fsi o průměru 720 mm a 28 noži s wolframo-karbidovými hroty poskytuje ST 65 D maximální pracovní výkon. Novinkou je možnost hydraulického naklápění části podvozku frézy, která umožňuje frézování až do hloubky 60cm a zvýšení pojezdové rychlosti na 3,8 km/h.

IMG_4057 IMG_4007

IMG_2923 RIMG0456

Pro další informace kontaktujte pana Milana Hrubého, AGROCAR s. r. o., Česká 685/33, 742 21 Kopřivnice
Tel.: 777 881 116, E-mail: milan.hruby@agrocar.cz, www.agrocar.cz

 

Článek je uveřejněn v časopise Inspirace 2/2014.