Členi členům 2024

Hledání harmonie mezi krajinářskou architekturou a přírodou

Nedotčená příroda, svěží vzduch a hlavně voda v mnoha podobách, to jsou jižní Čechy - Písek, České Budějovice, Strakonice, Sušice...

Exkurze členi – členům, 13.-14. června 2024

PROGRAM EXKURZE -POZVÁNKA

Čtvrtek 13. června

10.00 Individuální prohlídky ateliéru členské firmy LANDECO (Náměstí V. Háka 35, Malšice) poté individuální přejezd k Hotelu U Kapličky v Písku (Budějovická 2440, Písek)
 
13:00 Sraz před autobusem u hotelu U Kapličky v Písku
 
14.00 Herba Grata - trvalková školka a ukázková přírodní Zahrada Radonice - seznámení s novými technologiemi trvalkových výsadeb do veřejné zeleně, komentovaná prohlídka trvalkové školky a ukázkové zahrady s Janem Nussbauerem
Moderní a přírodě blízká trvalková školka. Ukázková přírodní zahrada je součástí trvalkového zahradnictví Herba Grata. Kostru zahrady tvoří staré ovocné stromy, keře a růže. Hlavní roli však hrají trvalky. Zajímavými prvky v zahradě jsou zeleninová zahrádka, oranžerie s citrusy a fíkovníky, koupací jezírko, velká prérie a historický skleník s kapradinami. Kromě trvalkové školky uvidíte i ukázkovou přírodní zahradu.
 
16.00 Park Čtyři Dvory (výklad Markéta a Petr Veličkovi M&P Architekti )
Na místě bývalých kasáren a vojenského cvičiště Čtyři Dvory vznikl v Českých Budějovicích tříhektarový jedinečný, soudobý městský park využitelný pro všechny věkové kategorie návštěvníků. Park byl realizován dle vítězného návrhu Markéty a Petra Veličkových – krajinářských architektů a architekta Davida Prudíka. Poskytuje zázemí pro streetové aktivity, část je rovněž věnovaná seniorům slouží k potkávání a tréninku fyzických sil. Mladí návštěvníci ocení především skatepark, největší v jižních Čechách a další hřiště určena dětem i dospělým.
 
17:15 Zahrada pod Muchovníky (projekt a realizace Ing. Jana Mudrová a Václav Mudra - členská firma Atelier A57 s.r.o.)
Majitelé si přáli v zahradě celoročně trávit více času nejen prací, ale i odpočinkem či aktivním pobytem. Chtěli užívat zahradu všemi smysly a pocítit dotek přírody. Autoři projektu rozdělili plochu na několik pomyslných pokojíčků s různými funkcemi, které jsou vzájemně propojeny. Nosným prvkem nového řešení se stal dřevěný biobazén ukrytý v zadní části zahrady. Záhony navazují v jednoduchých tvarech, ale s bohatým sortimentem rostlin, které vytvářejí dojem divoké rozevlátosti, romantiky i intimity v malém. Zahrada nabízí ozdravný pobyt v rozpálené sauně, celoroční koupání v biobazénu společně praskání ohně v kortenovém ohništi,i radost a zadostiučinění z vlastnoručně vypěstované úrody. V roce 2022 získal biobazén 1. místo v kategorii biobazén v soutěži Koupací jezírko roku 2022. Ve stejném roce získala zahrada Zlatou medaili v soutěži Zahrada roku 2022. 
 
Ubytování v cca 19.00 Společná večeře v místní restauraci - Restaurant Chapelle v hotelu U Kapličky
 
 

Pátek 14. června

 
7:30 - 9:00 Snídaně
 
9:00 Odjezd busem od ubytování hotelu U Kapličky
 
9:20 Biobazén v Semicích (projekt a realizace členské firmy Green engineering s.r.o., Ing. arch. Renata Rubešová)
Přírodní bazén je vzdálený od domu, leží na sousedním pozemku odděleném plotem, který rodina majitelů nabyla až po stavbě domu. Proto byl k biobazénu umístěn drobný objekt, částečně zastřešená pergola. Tvar bazénu je u objektu pravoúhlý, na druhé straně zakončený do sebe se prolínajícími geometrickými oblouky křivek. Přírodní bazén získal v roce 2022 3. místo v kategorii biobazén.
 
10:45 Strakonice - Veřejná zeleň s výkladem Ing. Jaroslava Brůžka - vedoucího odboru životního prostředí na Městském úřadu
Návštěva města Strakonice včetně prohlídky výsadeb s výkladem včetně poznatků a zkušeností. Město Strakonice se prioritně věnuje zeleni již řadu let.
 
12:00-13:00 oběd Strakonice
 
14.00 Sušice-Santos a Lesopark pod Kalichem s výkladem Ing. Martina Kováře, Atelier FLORART
Santos Městský lesopark, který se na nachází na ostrově, prošel v letech 2012 – 2013 revitalizací díky podpoře Nadace Proměny a jejího programu Parky. Ostrov Santos získal Cenu veřejnosti v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2013 a stal se Parkem roku 2014. Lesopark pod Kalichem - realizace a péče členská firma STROMMY COMPANY s.r.o. Lesopark v Sušici je dalším oceněným parkem v Sušici, který obdržel čestné uznání v soutěži Park roku 2023. Jedná se o lesopark, kde je hlavním cílem hospodaření s vodou a citlivé zasazení do šumavské krajiny.
 
18.00 Olešná, návštěva dvou firem - Green engineering s.r.o a Ing. Jiří Hájek - Zakládání zahrad
Po návratu ze Sušice jsme pozváni na prohlídku 2 rodinných firem Green engineering s.r.o. a Ing. Jiří Hájek - Zakládání zahrad. Uvidíme zde i firemní biobazén. Den zakončíme posezením u skleničky a občerstvením.
 
Odjezd na ubytování hotel U Kapličky v Písku
 
Změna programu vyhrazena
 

Vložné

2.700,-Kč +21% DPH členové SZÚZ a SMZ
3.350,-Kč +21% DPH nečlenové
+ Městský poplatek – 20 Kč / 1 osoba / 1 noc
 
Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2024.
Vložné zahrnuje odborný program a výklad, dopravu autobusem, večeři 13. 6., oběd a večerní posezení s občerstvením 14. 6.
Cena nezahrnuje ubytování, to si objednávají a rezervují účastníci sami.

REGISTRACE, počet míst je omezen. 

Ubytování je zajištěno v hotelu U Kapličky v Písku (Budějovická 2440, Písek)
- jednolůžkový pokoj = 1600 Kč/ za noc včetně snídaně
- dvoulůžkový pokoj = 1800 Kč/ za noc za pokoj včetně snídaně
Ubytování si účastníci objednávají a hradí samostatně v hotelu U Kapličky pod heslem SZÚZ do 30. dubna 2024. 
 
A57_Zahrada_pod_Muchovniky_Hlavi-foto-2Herba-Grata-trvalkova-skolka-NussbauerHLAVNI-DVOUSTRANA_PARK-4D-scaled