Krajina Novohradska a Třeboňska

Exkurze po krajině Novohradska a Třeboňska

Termín konání: 5.-7.6.2019 (středa až pátek)

Termín pro podání přihlášky: do 31.3.2019
Vložné: 

4 500Kč + 21% DPH
3 960Kč  + 21% DPH - členové Svazu zakládání a údržby zeleně

 

Zveme všechny zájemce na  odbornou exkurzi po dílech zahradní a krajinářské architektury v oblasti Novohradska a Třeboňska. Dvěma hlavními průvodci budou zahradní architekti Radmila Fingerová a Petr Mičola, kteří nás společně s místními odborníky provedou krajinou na jihu Čech.

Exkurze nese název "Člověk, tvůrce krajiny Novohradska a Třeboňska" a ukážeme si během ní, jak člověk přetvářel krajinu. Navštívíme např. Terčino údolí, což je anglický lesopark, ležící asi 1 km jihozápadně od Nových Hradů. Dnes slouží zejména rekreačním účelům a je veřejnosti volně přístupný. Parkem prochází naučná stezka, která seznamují návštěvníky s historií parku i se všemi zajímavostmi, které se zde vyskytují.
Dále navštívíme zámecký park Nové Hrady, rybník Žár, farmu Roberta Blížence GEMINI, která hospodaří v souladu s přírodou a snaží se o nápravu škod způsobených zemědělskými úpravami v 70. letech. Krajinu tvoří i ruiny- my se dozvíme více o již zaniklé vesnici Jedlice. V Třeboni navštívíme zelenou střechu mikrobiologického ústavu, soukromou zahradu i lázeňský park...

POZVÁNKA [PDF, 1.23 MB]

REGISTRACE - počet míst je omezen