projekt ZAHRADNÍ TURISTIKA

Zahradní turistika na Česko-rakouském pomezí

Projekt Zahradní turistika prezentuje široké veřejnosti zahrady a parky srozumitelným způsobem. Pro návštěvníky jsou připraveny základní informace o zahradách, parcích a veřejných prostorech ve městech. Ve vybraných objektech je dostupný tištěný a elektronický průvodce. V zámeckém parku v Lednici a Buchlovicích je připraven vyškolený průvodce parkem. V ukázkových přírodních zahradách je možné si prohlídku objednat. Představujeme zahrady s jejich příběhy a tajemstvími. Běžný návštěvník prochází zahradou, ale netuší co se skrývá v zeleni. Jsou to málem zapomenuté příběhy lidí, staveb, ale i jednotlivých stromů i květin.
V Dolním Rakousku existuje síť zahrad, kde si člověk může prohlídku objednat. Ve společném projektu s Die Garten Tulln, jsme připravili mapu, www stránky a aplikaci do chytrých telefonů.
Pokud projdete zahradu s průvodcem, vysvětlí Vám historii vzniku parku, ukáže taje kompozice a práce zahradních mistrů s jednotlivými rostlinami tak, aby byla procházka parkem rafinovanější a zajímavější. Pojďte s námi poznávat taje zahrad.


Aktuální informace najdete na www.zahradnituristika.cz


Ve Valticích dne 01.07.2014

Ing. Přemysl Krejčiřík, Ph.D.
Bylinková zahrada Tiree Chmelar ve Valticích, o.s., nositel projektu

Zahradní turistika na Česko-rakouském pomezí projekt číslo CZ 310
Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj
Evropská územní spolupráce Rakousko - Česká republika 2007 -2013
Projekt v rámci Fondu malých projektů v Jihomoravském kraji

Partneři projektu:

tullnbylinkova zahrada  eu logo turistika      kooperace turistika