Zelená střecha roku 2019

zelena strecha roku 2019

 

Tisková zpráva ke stažení  Zelená střecha roku 2019 - vyhlášení soutěže [DOCX, 441.31 kB], vydáno 3.4.2019

 

Hledá se Zelená střecha roku. Přihlaste ji do konce dubna

Brno (3. dubna 2019) – Odborná sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně vyhlašuje již šestý ročník soutěže Zelená střecha roku 2019. Stavby mohou soutěžit ve dvou kategoriích Zelená střecha na rodinném domě a Veřejná zelená střecha, kam spadají i projekty podnikatelského charakteru. Uzávěrka přihlášek do soutěže je 30. dubna 2019. Podrobnosti a přihlášku nabídne web www.zelenastrecharoku.cz.

„Cílem soutěže je nejenom upozornit na možnost ozeleňování střech, ale především ukázat, že v České republice je řada osvícených investorů, kteří na svých objektech chtějí zelené střechy, schopných projektantů, kteří je umí navrhnout a kvalitních firem, které umí zelené střechy vybudovat,” přibližuje Jana Šimečková, ředitelka Sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně. 

Přihlášená díla zhodnotí odborná porota koncem měsíce května 2019. Ta se zaměří na celkové řešení i kvalitu architektonického provedení a technických řešení, celkovou udržitelnost projektu, ale i stav střechy. Mezi 28. a 30. květnem porotci díla posoudí při osobní návštěvě. Zájemci mohou získat pro svou stavbu i certifikát kvality.

„V dnešní moderní době rychlé výstavby stále více zapomínáme na tolik potřebnou zeleň. S narůstajícími letními teplotami ale čím dál více cítíme potřebu úlevy, kterou jakákoliv zelená plocha v husté zástavbě přináší. Proto považuji každou střechu, která se postaví a není zelená, jako promarněnou příležitost. Soutěž Zelená střecha roku nastavuje opačný trend a je důležitou součástí toho, aby se zelené střechy staly standardem,” popisuje jeden ze členů poroty Vlastimil Rieger z Nadace Partnerství, která se nově stala partnerem letošního ročníku. Soutěž podporuje také Ministerstvo životního prostředí a Česká rada pro šetrné budovy.

Novinkou letošního ročníku je hlasování veřejnosti, které proběhne na portálu www.zelenastrecharoku.cz od 15. května do 15. června 2019. 

Výsledky soutěže budou vyhlášeny 20. června 2019 u příležitosti odborné konference „Zelené střechy jako součást zelené infrastruktury sídel“ ve Světě techniky v Dolní oblasti ostravských Vítkovice. K němu přináleží i vegetační střecha o rozloze 2 000 metrů čtverečních, která získala titul Zelená střecha roku 2016.

Přihlášku, přílohu přihlášky, fotografie, případně výkresy je nutné zaslat v digitální podobě na info@szuz.cz do 30. 4. 2019. Do soutěže mohou být přihlášena díla dokončená nebo zkolaudovaná do tohoto data na území České republiky.

 

Kontakt:

Ing. Jana Šimečková
ředitelka
Sekce Zelené střechy při Svazu zakládání a údržby zeleně
Údolní 33, 602 00 Brno
mail: info@szuz.cz, mobil: +420 777 581 544, zelenestrechy.info